Petr Slavík půjčil do Veltrus své fotografie

6. října 2016 přivezl do Veltrus vystavit své fotografie mezinárodně uznávaný fotograf Petr Slavík. 

Petr před třemi lety přednášel v místní klubovně o svých zážitcích fotografa divoké přírody. Tentokrát přivezl své velkoformátové fotografie do Výstavní síně Ladislava Čepeláka na městském úřadě. Síň při vernisáži doslova praskala ve švech. Zaplnila se z větší části jeho přáteli a obdivovateli. Jedním z nich byl i Tomáš Votruba, který přijel doprovodit vernisáž hrou na kytaru a zpěvem.

Petr o svých fotografiích promluvil převážně během rozhovorů s jednotlivci. Jako správný fotograf si přál, aby za něj promluvily především jeho obrázky. Fotky byly pořízeny na čtyřech kontinentech a opravdu stojí za shlédnutí. Můžete na nich spatřit na jednu stranu krásný moment, kdy "ošklivá", ale šikovná medvědice loví rybu z řeky, na druhou stranu krásného "narcistického" mladého medvěda, který si žádný úlovek během focení neulovil, zato byl velice fotogenický. 

Petr se věnuje dobročinným projektům po celém světě a dražbou svých fotografií přispívá na záchranu ohrožených druhů.

Co se týče výstav, není žádným nováčkem. Má jich za sebou již přes 60. Výstava je prodejní, více informací můžete získat v podatelně MěÚ nebo na kultura@veltrusy.cz.

Barbora Bělková
Přeplněná síň při vernisáži
Tomáš Votruba s kytarou
Petr vypráví o psech hyenových