Projekt Chytrá karanténa a eRouška

ikonka koronavirus

20. dubna 2020 nabylo účinnosti mimořádné opatření, které zefektivní předávání informací v rámci projektu Chytrá karanténa. Chytrou karanténu doplňuje mobilní aplikace eRouška.

Hlavním cílem projektu Chytrá karanténa je celorepublikově koordinovat spolupráci všech krajů, krajských hygienických stanic, zdravotnické záchranné služby, odběrných míst a laboratoří s Centrálním řídícím týmem COVID-19, jednoduše všechny subjekty, které jsou zapojeny do testování na onemocnění COVID-19.

Co je cílem projektu Chytrá karanténa?

Měl by především zefektivnit protiepidemická opatření, tj. v co největší míře omezit šíření nákazy mezi lidmi (včasnou izolací nakažených a ohrožených osob)

  • urychlit testování populace
  • urychlit vyhodnocování vzorků, identifikaci nakažených, testování kontaktů nakažených
  • zajistit důkladný přehled o oběhu a počtu odebraných vzorků
  • sledovat kapacity a vytíženost odběrových míst, v případě naplnění kapacit odeslat vzorky do jiné laboratoře

Chytrá karanténa má nahradit plošná restriktivní opatření a urychlit náš návrat do normálního života. Projekt Chytrá karanténa je v tuto chvíli spuštěn v pěti krajích a od začátku května bude fungovat v celé České republice.

eRouška

eRouška je mobilní aplikace, která doplňuje Chytrou karanténu.

  • Je zdarma ke stažení pro Android, pro iOS bude brzy doplněna.
  • Účast je dobrovolná.

Aplikace eRouška si díky Bluetooth pamatuje ostatní eRoušky, které jste potkali. Usnadní tak hygienické stanici dohledávání rizikových kontaktů. „Čím víc nás bude, tím rychleji virus zachytíme a náš život se vrátí do normálních kolejí,“ prohlásil ministr zdravotnictví Vojtěch.

Přispějte i vy k tomu, aby nakažených koronavirem přibývalo méně.